• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

GENEL BİLGİLER

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2018-2019 yılında İşletme, İktisat, Yönetim Bilişim Sistemleri ile üç bölüm ile öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin yapılandırılmasında öne çıkan düşünce “genelci” olmaktan çok “özel” tanımlanmış alanlara odaklanılmasıydı. Bu bakımdan fakülte olarak girişimcilik, uluslararası işletmecilik, uluslararası ekonomi ve finansman, bilişim ile yönetimi bütünleştiren alanlara öncelik verildi. Bu yaklaşımla, fakülte mezunlarının hem özel hem de kamu sektörü için gerekli donanıma sahip olmaları amaçlanmıştır. Üniversite ve fakülte olarak, öğrencilerin çağdaş donanımlara sahip ortamlarda eğitim ve öğretim etkinliklerini gerçekleştirmeleri için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Son aşamada fakülte mezunlarının özel mesleki becerileri, ülkeyi ve dünyayı anlamada yüksek farkındalıkları ve uluslararası yönelimleri ile diğerlerinden farklı olmaları hedeflenmektedir.

Fakültemiz 695 öğrenciye aynı anda ders verebilecek kadar sınıf ve amfiye sahiptır. Bunun yanı sıra 39.793 materyal ve 7.807 adet süreli yayına sahip bir kütüphaneye, toplamda 120 bilgisayara sahip 2 adet bilgisayar laboratuvarına, bir adet psikoteknik laboratuvarına ve bir adet deneysel ekonomi laboratuvarına sahiptir. Ayrıca fakültemiz 150 kişilik sinema salonu, 600 kişilik konferans salonu, bir adet futbol sahası, bir adet açık ve bir adet kapalı basketbol sahası, tenis kortu, iki adet kafeteryası ve yemekhanesi ile öğrencilerin ihtiyacı olan bütün sosyal olanakları sağlamaktadır.

Fakültemiz 4 profesör, 5 doçent, 8 doktor öğretim üyesi, 5 araştırma görevlisi ve 1 öğretim görevlisi ile öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunmaktadır.